- Komerční sdělení-spot_img

Na cestách můžete být i tehdy, nevytáhnete-li paty z obývacího pokoje

Date:

Pokud patříte mezi milovníky cestování, pak pravděpodobně toužíte mít vzpomínky na svá oblíbená místa iu sebe doma. Jde to ovšem i jinak, než jen magnetkou na lednici, či suvenýrem na poličce. Interiérové ​​trendy pro letošní rok nabízí výraznou exotiku Bali, Japonska a Chile. Zjistěte, jak tyto země přenést do interiéru.

Chile
Jihoamerické Chile se podle Lonely Planet dostalo na vrchol žebříčku nejoblíbenějších cestovatelských cílů pro rok 2018. Styl inspirovaný Chile je mimořádnou směsicí energického boho s tradičním řemeslem.

Nezbytné jsou zde dekorace ze surového dřeva, kožených prvků a třásní. Nejlepší je zkombinovat je s nábytkem v neutrálních barvách – béžové a šedé. Důležitou roli zde hrají i textilie, které zaujmou svými výraznými barvami a etno-motivy.

Bali
O Bali se mluví, jako o ostrově šťastných lidí. Tato země láká cestovatele již několik let zejména kvůli fascinující kultuře a krásné přírodě. Atmosféru indonéského ostrova můžete přenést i do vašeho domova.

Významnou roli zde hraje vzdušný, ale překvapivě pevný ratanový nábytek a kombinace zlatých a stříbrných doplňků. Sochy a sošky Buddhy, lampiony, exotické květiny a spousta zeleně. Balijské stylizace dosáhnete i díky zrcadlům a rámům.

Japonsko
Země vycházejícího slunce je fascinující z několika důvodů. Mimořádná kombinace kultury dalekého východu, vlastní tradice, neuvěřitelná preciznost a respektování přírody. To vše se schází ve filozofii wabi-sabi, která proniká také interiérového designu. Wabi znamená jednoduchost, zatímco sabí je krása vyplývající z plynutí času.

Interiér ve stylu wabi-sabi není dokonalý – podobně jako člověk, podléhá času a přírodním procesům. Rozhodnete-li se pro takovou stylizaci, vsaďte na nábytek v barvách země a zkombinujte jej s keramickými doplňky a do interiéru vneste přírodní textilie ze lnu a bavlny.

- Komerční sdělení -pr článek

Nejnovější články

Další články autora
Doporučujeme