- Komerční sdělení-spot_img

Jak vytvořit místo pro efektivní práci

Date:

Práce z domova je pro mnohé krásnou představou. Pokud už se může proměnit v realitu, mnozí „pracanti“ narazí na překážky.

Nedokáží se soustředit, jejich pracovní kout je nenabíjí energií do nutných aktivit, nenacházejí místo na všechny potřebné pracovní pomůcky a doplňky a ztrácejí pracovní morálku.

Na každý bol však existuje lék, i na ten prokrastinační.
Aby váš pracovní kout či místnost splňovaly svůj účel, musí být sestaveny na základě několika podmínek. A tohle jsou oni.

Investujte do sezení
I když se taková obyčejná židle zdá být nenápadnou a poslední evcí, na kterou při zařizování domácí kanceláře myslíte, je více než důležitá.

Právě na ní strávíte většinu pracovní doby, pokud samozřejmě máte sedavé zaměstnání. Je důležité, aby se židle, na které sedíte, přizpůsobila vašemu tělu a byla komfortní, jinak riskujete zdravotní problémy.

Investujte do ergonomické židle s možnostmi nastavení. Vhodné je sezení s oporou pro záda.

Pokud máte k dispozici větší místnost, můžete přidat také stylové křeslo se stolkem v rohu či gauč nebo židli na opačné straně stolu pro případy setkání s klienty.

Důraz na světlo
Práce z domova se někdy přesune nebo přetáhne do večerních hodin a více světla znamená méně námahy pro oči.

Pokud v tomto případě si můžete pohrát s trendy a ukázat svůj vkus.

Jedno světlo by mělo být umístěno na stropě, další menší by mělo osvětlovat poličky a jiná důležitá místa, ve kterých pobýváte, chybět by neměla stolní lampa.

Organizujte
Chaos na stole a v pracovní místnosti automaticky snižuje i pracovní produktivitu. Dejte si záležet na pořádku.

Využívejte organizéry, kalendář, krabice na dokumenty a skříňky. Pokud o sobě víte, že pořádek není zrovna vaší doménou, preferujte místo otevřených polic, úložné prostory s dvířky.

Projevte svou osobnost
Mít kancelář doma je výhoda iz hlediska projevu vlastní rozmanitosti a jedinečnosti. Ukažte, kdo jste a čím jste typickí.

Své „JÁ“ můžete naznačit drobnými detaily nebo barevnou paletou, kterou v pracovně či pracovním koutě využijete.

Pokud jde jen o kout v místnosti, zdůrazněte jej jinou barvou nebo obložením stěny podle vlastních představ.

Komfort do místnosti vnesete díky různým strukturám a měkkým předmětům jako jsou koberce, polštáře či deky. Stěny ozdobte uměním, nemusí mít jen praktické využití.

- Komerční sdělení -pr článek

Nejnovější články

Další články autora
Doporučujeme